Son Haberler
FIFA 2014 mü PES 2014 mü ?

FIFA 2014 mü PES 2014 mü ?

Oyun dünyasında futbol diyince hiç şüphe yok ki akla gelen ilk oyunlar FIFA ve PES serisidir. Yıllardır birbirlerine karşı rekabetleri ile oyunculara daha iyi bir oyun sunmak için yarışıp duruyorlar. Serinin 2014 oyunu içinde rekabet şimdiden başladı.

Electronic Arts bu sene dersine çalışmış görünüyor. Yapılan açıklamaya göre FIFA 14′de son derece gelişmiş grafikler, çoklu oyuncu modları ve birbirinden farklı 500 takımın olacağını belirtiyor. FIFA 14′le gelen bir yenilik ise oyuncuların kendilerine göre şut stilleri ve oyun sırasındaki topun fiziksel hareketleriyle bizlere yepyeni bir futbol heyecanı yaşatacağı bekleniyor.

Fifa 14 - 01

FIFA 14′ün yıllardır geliştirdiği çok oyunculu ortam hala gelişmeye devam ediyor. FIFA 14 ile birlikte çok oyunculu ortamda bir lig oluşturulacağı söz konusu. FIFA 14′ün geliştirdiği yeni sistemle çoklu ortamda ligdeki maçların haricindeki olayları cep telefonlarımızdan yönetebileceğiz. Buda bize her an oyunda bulunabilmemizi sağlıyor. 2013′ün Eylül ayı gibi bu özelliklerle oyuncuların buluşması bekleniyor.

Fifa 14 - 02

Konami, PES ile birlikte bu sefer rakibinin karşısına daha güçlü bir kadro ile çıkmayı planlıyor. Fox oyun motoru ile çok daha gerçekci bir grafiklerle sahaya çıkmayı planlıyan PES 14 bakalım bizlere neler gösterecek. Oyunculardan daha çok ayak hareketleri ile ön plana çıkmak isteyen PES yeni oyun motoru ile bunu başarabileceğini düşünüyor.

PES 14 - 01

PES 14 - 02

Başka bir haberde PES 14 ile birlikte gelen yeni bir özellik ise oyunun konsollar arası ile oynanabileceği. Yani bir maçta arkadaşınız takımını bilgisayarda yönetirken siz takımınızı PS3′de yönetebileceksiniz.

Gidişata göre bu senede yeşil sahalarda büyük bir karşılaşma olacak. Şimdiden tüm oyun severleri heyecanlandırmaya başardılar. Bu iki rakibin sahaya çıkmasını dört gözle bekleyeceğiz.

İşte Fifa 14 ve Pes 14′ün tanıtım videoları :

 

Hakkında muratgencer

muratgencer
Oyunlara gönül veren ve oyunculara yardımcı olmaya çalışan kişi.

Bir yorum

  1. Çok çekişmeli rakip oyunlar iyi olan kazansın :D

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


9 × = seksen bir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>